Upravená a nalíčená i u vody? Proč ne?

01.07.2021

Ať se zchlazujete u rybníka nebo u moře, už se nemusíte bát rozmazané řasenky nebo rozpitého make-upu. Chce to jen správnou míru a vhodnou kosmetiku.

Méně znamená více

Doby, kdy jediným voděodolným produktem byla řasenka, jsou naštěstí dávno pryč. Dnes existuje celá škála voděodolné kosmetiky: make-upy, rtěnky, korektory aj., takže i na pláži můžete být dokonale upravená a užívat si vodní hrátky bez obav, zda se vám na obličeji něco nerozmazalo. Rozhodně ale platí, že méně znamená více. Jak tedy na to?

Základem je příprava

Aby vám make-up vydržel co nejdéle, použijte po ránu čisticí balzám nebo gel, abyste z pokožky odstranily veškeré nečistoty a maz. Na čistou pleť pak naneste malé množství hydratačního krému, který by měl být teď v létě na vodní bázi. Ideální jsou BB krémy s ochranným faktorem, které vaši pleť krásně rozzáří, sjednotí a skryjí případné nedostatky či pupínky. Naproti tomu hutné mastné krémy nejsou v parných dnech vhodné, protože jejich hustá textura ucpává póry a pokožka se pod nimi zbytečně potí.

Pokožka musí dýchat

Při výběru make-upu k vodě si dejte záležet. Měl by být opravdu kvalitní a zároveň by měl obsahovat dostatek pigmentu pro dokonalé krytí. Když ale rtuť teploměru vystoupá na tropické hodnoty, sáhněte raději po korektoru. Nepříjemné kruhy pod očima, zarudnutí i další nedokonalosti pleti spolehlivě vyrovná Korektor Power Stay, který poskytuje krytí až na 18 hodin, a to i v parných dnech. Dalším dobrým pomocníkem do letních veder je fixační sprej, kterým si můžete přestříkat obličej i několikrát za den, a zároveň tak prodloužit kvalitu nalíčení.


Jak orámovat oči

Výhodou je, že vaše oblíbené oční stíny existují zpravidla i ve voděodolných variantách. V nabídce jsou například krémové voděodolné stíny, které se velmi jednoduše aplikují prstem, a vydrží na víčku po celý den. Skvělé jsou i voděodolné tužky na oči - s Očními stíny v tužce Power Stay se nalíčíte už během několika vteřin. Díky své lehké receptuře se nerozmazávají, vydrží až 16 hodin, a jsou tak ideální do teplých letních dnů. Můžete je použít i jako tužku na oči. K vodě patří také Voděodolná řasenka Power Stay. Ovšem řasenka nemusí být nutně barevná - řasy vám krásně zvýrazní i bezbarvá mascara.

Mějte krásné rty

U vody zapomeňte na klasické lesky na rty, volte raději tónovací balzámy s ochranným faktorem, které rty nevysoušejí a dodají jim potřebnou barvu. Nebo použijte Tekutou rtěnku Power Stay, odolnou proti stírání, která vydrží 16 hodin. Nemusíte se bát výraznějších barev, k vašemu jemnému make-upu se budou skvěle hodit. Pokud si ale na barevné líčení netroufáte, před odchodem na pláž sáhněte alespoň po barevném laku na nehty.