Probuďte svou pleť i pokožku ze zimního spánku

14.04.2021

Jaro už je v plném proudu a stejně tak jako příroda, i naše pokožka potřebuje pořádnou očistu. Probuďte ji po dlouhém zimním spánku a připravte ji na pobyt na jarním slunci!

 S příchodem teplejších dní volá naše pleť i pokožka po pořádné vzpruze. Vhodným řešením může být peeling. Jednou z nesporných výhod peelingu je, že nepotřebujete odborníka k jeho aplikaci. Pro domácí peeling je vhodné použít produkt ve formě pasty, gelu či krému. Základem každého peelingu je abrazivní složka, která pomáhá exfoliovat, tedy odstranit odumřelé kožní buňky. Vhodně zvolený peeling může pomoci ke zmírnění viditelnosti strií či celulitidy, napomáhá také k prokrvování, což vede ke zdravějšímu a jasnějšímu tónu pokožky.


Co se týče pleti, peeling funguje jako prevence proti vráskám, dokáže urychlit léčbu akné a zlepšuje celkovou kvalitu pokožky. Je však vždy potřeba brát ohled na typ a citlivost pleti, stejně tak i na následnou hydrataci. 

Hýčkejte své tělo

Peeling by měl být nedílnou součástí v péči o pokožku. Zařaďte ho pravidelně do své rutiny - ideálně jedenkrát až dvakrát za měsíc.

Při aplikaci peelingu je důležité dodržovat několik zásadních pravidel:

1. Nanášejte peeling vždy na vlhkou či mokrou pokožku. Pomůže vám teplá voda, která otevře póry a umožní tak produktu vniknout do hlubších vrstev pokožky.

2. Při nanášení peelingu nedrhněte pokožku zbytečně moc, mohlo by tak dojít k trvalému narušení vrchní vrstvy pokožky. Peeling vmasírujte jemnými krouživými pohyby po celém těle. Na místa jako jsou paty můžete použít speciální změkčující produkt.

3. Co se týče pleti, buďte ještě opatrnější. Obličej masírujte od středu směrem ven jemnými krouživými pohyby.

4. Doba působení by měla být 10-15 minut. Peeling vždy smývejte studenou vodou, pleť můžete následně dočistit micelární vodou či tonikem.

A co pleť?

Stejně jako vaše tělo, je důležité hloubkově čistit i pleť. O to více v dnešní době, kdy nemůžeme do kosmetického salonu, kde nám pleť ošetří odborníci.

Peeling pleti by se měl provádět maximálně jedenkrát týdně, pokud máte však citlivou pleť, nepoužívejte peeling více než jednou za tři týdny, vyvarujete se tak podráždění pokožky. Místo produktů s hrubými částečkami sáhněte po čistě gelové či krémové konzistenci, třeba Avon osvěžující pleťové masce s výtažky ze semen moringa. U ostatních typů pleti se nemusíte bát použít produkt s částečkami. Peeling z obličeje smývejte studenou vodou.

Nezapomínejte na hydrataci

Na závěr relaxačního rituálu nezapomeňte pokožku těla i pleť řádně hydratovat. Po peelingu je pokožka vyčištěná a schopná vstřebat více krému, než normálně. Dopřejte ji proto dostatek hydratace, vhodná jsou tělová másla, mléka či oleje. Pro maximální vyživení pokožky použijte Avon zklidňující tělový krém s kurkumou a kokosovým mlékem.