Jak být upravená na online hovor do 10 minut

02.06.2021

Pandemie uvěznila mnohé z nás na home office, a tak péči o svůj zevnějšek nevěnujeme tolik pozornosti jako dřív. Co dělat, když zjistíte, že vás za chvilku čeká online call s kolegy?

Většina z nás to teď zažívá na vlastní kůži. Pracujeme z domova a u počítače sedíme v pohodlném domácím outfitu, v teplácích nebo dokonce v pyžamu, na hlavě vrabčí hnízdo a to poslední, čemu věnujeme pozornost, jsou kruhy pod očima nebo nesjednocený tón pleti. A najednou přijde mail, že se za deset minut máte připojit k online hovoru s kolegy a s šéfem. Co teď? Hlavně nepanikařit - i za tak krátkou dobu můžete vypadat upraveně a odpočatě. K rozjasnění unavené tváře poslouží nejlépe pleťová voda nebo tonik, hydratační mlha, růžová anebo micelární čisticí voda. A teď už se zaměřte na nejdůležitější detaily, které budou během hovoru nejviditelnější.

Jak na neposlušné vlasy

Na mytí vlasů a foukání není v tuto chvíli čas. Naštěstí existuje pár triků, jak bleskově vykouzlit účes, za který se nebudete muset stydět. Rozcuchané dlouhé vlasy projeďte rychle kartáčem a stáhněte do culíku. Ten bude vypadat ještě lépe, pokud ho vyčešete nahoru, a zespodu gumičky dáte dvě pinetky, které ho nadzvednou.

Šik je také účes na jednu stranu - učešte spodní část vlasů, udělejte si na jedné straně culík a ten pak zakryjte vrchní částí vlasů. Výsledkem je asymetrický účes, který sluší většině dlouhovlásek.

Místo klasického culíku si můžete vlasy rozdělit do dvou částí a udělat jeden nebo dva uzly, které sepnete gumičkou. Elegantně působí i ležérní drdol, který není nijak složitý, a pro rychlou úpravu vlasů je jako stvořený.


Krátké vlasy připomínající vrabčí hnízdo můžete zkrotit zdánlivě nedbalým stylovým účesem za pomoci prstů a vhodného stylingového přípravku, například bezoplachové péče, který kštici zajistí větší hustotu a objem. 

Jestliže máte na barvených vlasech odrosty nebo první šediny, můžete je bleskově zamaskovat řasenkou v barvě vlasů. A pokud vás trápí šedivějící pěšinka, vezměte kosmetický štětec a naneste na ni oční stín v barvě vašich vlasů.

Pokud vaše ofina nebo přímo celá kštice volá po umytí, i v tomto případě se nabízí rychlé řešení. Co třeba vyzkoušet suchý šampon ve spreji?

Oko - do duše okno

Teď rychle na oči a jejich okolí. Kruhy pod očima zamaskujete nejrychleji rozjasňujícím korektorem. Ke zvýraznění očí poslouží šikovní pomocníci, se kterými je nalíčíte doslova za pár vteřin, například řasenka Luxe Indulgence nebo vysunovací tužka na oči.


Pro sjednocení tónu pleti použijte rozjasňující BB krém 5 v 1 , který podtrhne její zdravý, svěží vzhled. A protože kamera zabírá i dekolt, dopřejte mu extra porci hydratace v podobě přípravku s bambuckým máslem.

Abyste vypadaly opravdu přirozeně a odpočatě, na závěr můžete aplikovat ještě barvu na rty a tváře.

S úsměvem jde všechno líp

Celá popsaná procedura zabere necelých deset minut a o to tady přece jde. K online callu zasednete upravená, svěží a budete se cítit sebevědomě a uvolněně.

Ještě důležitá věc - během hovoru s kolegy nezapomínejte na úsměv. Nejenže rozzáří vaši tvář, ale budete navíc působit jako žena, která zná své silné stránky, a umí je využívat. Taková žena se neobává zpětné vazby, je schopna vyjádřit své názory a dokáže je empaticky prosazovat i obhájit.