5 tipů jak dopřát pleti péči v pohodlí domova

11.04.2020

V souvislosti se současnými protiepidemickými opatřeními zažíváme nejrůznější nepříjemná omezení. Stres v nás vyvolává i nedobrovolná izolace a nemožnost stýkat se s přáteli. Jenže nervy na pochodu si momentálně nemůžeme vybít ani v posilovně ani posezením s kamarádkami u skleničky vína. Všechno zlé je ale pro něco dobré - právě teď, kdy jsme po většinu dne zavřené doma, si můžeme najít více času pro sebe a nenechat se pohltit všeobecně panující nervozitou. K péči o mysl přispějí relaxační techniky, jako je meditace nebo správné dýchání. Stres účinně zahání i pravidelná péče o tělo.

1. Dopřejte si relaxaci ve vaně

Co takhle vana plná bublinek a výživných a voňavých přísad? Relaxační koupel nádherně uvolní vaši mysl a vy se po ní budete cítit jako znovuzrozená. Nejvhodnější čas je večer, chvíli před spaním. Voda by měla mít 37 až 40 °C a celá koupel by měla trvat ideálně půl hodiny. Doprějte si navečer maximum relaxace a vyzkoušejte například 5 dílnou relaxační sadu pro dokonalý odpočinek. Navíc obsahuje přísady, jež pečují o pokožku.

2. Maska na omlazení a povzbuzení pleti

Nyní máte i víc času na péči o pleť. Dopřejte si kvalitní masku, která zatočí se všemi jejími nedokonalostmi. Zázraky dovede například Luxusní obnovující slupovací pleťová maska s výtažky z černého kaviáru, která odstraňuje nečistoty a čistí pleť, zlepšuje její texturu a zároveň zklidňuje a omlazuje. Nebo vyzkoušejte Vyhlazující slupovací pleťovou masku s výtažkem z mořských řas, která zbavuje póry nečistot a redukuje jejich viditelnost.

3. Extra péče o chodidla

Celý život nás nosí a my na ně občas zapomínáme... Ano, mluvíme o chodidlech, která také zasluhují naši pravidelnou péči. Rychlou úlevu přináší Regenerační krém na popraskané paty. Unaveným chodidlům můžete dopřát také Peelingovou masku na nohy s kyselinou glykolovou a aloe vera. O případné mozoly a zjemnění pokožky se postará Intenzivní zvláčňující krém na nohy.

4. Hýčkejte své tělo s řadou Planet Spa

Používání zlata v kosmetické péči znali už staří Egypťané a Římané. Dopřejte si proto také trochu luxusu a nechte se unést lázeňskou péčí s obsahem zlata a vzácných minerálů pro rozjasnění a omlazující účinky. Obnovující slupovací maska se zlatými částečkami a vonnou esencí z agarového dřeva a Rozjasňující tělový krém se zlatými částečkami a olejem z agarového dřeva zanechávají pokožku hebkou, hydratovanou a pokrytou zlatavými odlesky.


5. Vitaminová bomba pro pleť

Také pokožka vyžaduje pravidelný přísun vitaminu C. Podpořte svou imunitu na maximum a dopřejte si omlazující péči z řady Avon Anew s vitaminem C. Rozjasňující tonikum s vitaminem C chrání pleť před oxidačními vlivy volných radikálů, zajišťuje její okysličení a napomáhá obnově buněk.